B40 BVKMC
El-drevet selvansugende centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 21 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 18 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 1,5″
Materiale: Rustfri stål
B40 BVKMC
El-drevet selvansugende centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 1,5" |
| Sug | 1,5" |
| Maks. kapacitet | 21 m3/t (5,8 l/s) |
| Maks. løft | 15 m |
| Fri passage | 18 mm |
| Materiale | Rustfri stål |
| El-motor | 1,1 kW (1,5 Hk) |
| Spænding | 230/400V – 50 Hz |
| Starter | DOL |
| Montering | Monoblock |
| Tørvægt | 26 kg |
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 70 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 600 m3/t
Maks. løft: 20 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 10″ x 10″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 480 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Materiale: St. 37
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 345 m3/t
Maks. løft: 27 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 17 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
Traktor-drevet
Maks. kapacitet: 280 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 66 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 140 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 46 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 140 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 46 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 16 m
Fri passage: 40 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 76 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 15 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 2500 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 74 kg
Hydraulisk dykpumpe
Maks. output: 800 l/min
Maks. løft: 30 m
Vægt: 7 kg
Multifunktionel boremotor
Moment: 14,8 kNm
Rotation: 1000 rpm
Aksel, indv. ø: 105 mm
Malaguti H-Bjælke Klemme til PLURY vibrator
H-BEAM CLAMP 20 GRIP
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1500 m3/t
Maks. løft: 180 m
Fri passage: 60 mm
Afgang x Sug: 8″ x 16″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Med Hardpålægning
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 21 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 18 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 1,5″
Materiale: Rustfri stål
Med Hammer klo
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 54 m3/t
Maks. løft: 18 m
400V / 3 kW
Inddæmnings barrierer
Fåes i to størrelser: Højde 0,6 m eller 1.06 cm.