BA150KD D285
El-drevet centrifugalpumpe med skrue-kanalløbehjul specielt velegnet til spildevand.
Leverandør: BBA Pumps
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 360 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 6″/8″ x 6″/8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
BA150KD D285
El-drevet centrifugalpumpe med skrue-kanalløbehjul specielt velegnet til spildevand.
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 6" eller 8" |
| Sug | 6" eller 8" |
| Maks. kapacitet | 360 m3/t (100 l/s) |
| Maks. løft | 19 m |
| Fri passage | 100 mm (4") |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| El-motor | 15 kW (20 Hk) |
| Maks. Omdrejninger / min. | 1475 |
| Lyddæmpet kabinet | M10-23X |
| Åben ramme | BF10-23 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 1300 kg / 1400 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 400 m3/t
Maks. løft: 27 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143-2157 o/m
Vægt: 525 kg
Gravemaskinestørrelse: 12000-18000 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 285 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 57 m3/t
Maks. løft: 15,5 m
400V / 2,2 kW
Hydraulisk dykpumpe
Maks. output: 2000 l/min
Maks. løft: 25 m
Vægt: 15 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 30 Hz
Maskinstørrelse: 0-5 ton
Vægt: 13 kg
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 35-50 t
Diameter på hul: 420-1500 mm
Rotationshastighed: 10-120 rpm
Hydraulisk pælehammer
Slagkraft: 0-25 kNm
Lod: 2060 kg
Driftstryk, olie: 200 bar