PT150 D155
Dieseldrevet stempelpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 58 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
PT150 D155
Dieseldrevet stempelpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Koblinger | 4" / 6" |
| Maks. kapacitet | 58 m3/t (16 l/s) |
| Maks. løft | 20 m |
| Dieselmotor | Hatz |
| Serviceinterval | 1500 timer |
| Lyddæmpet kabinet | L10-23 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 1,1 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 48 |
| Tørvægt | 1575 kg |
| Garanti | 4 år |
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 18 m
Koblinger: 3″ / 4″
Hybrid stempelpumpe
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ eller 6″
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
El-drevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 57 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
Letvægt
Maks. dybde: 3,00 m
Plader, L: 2,00 m – 3,50 m
Hydraulisk højtryksvaskesystem
Maks. vand flow: 30 l/min
Styring: manuel
Pumpe type: HPW 200
PTO traktor drevet pumpe
Maks. kapacitet: 400 m3/t
Maks. løft: 32 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″x6″
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 57,5 m3/t
Maks. løft: 19 m
400V / 3,7 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 40,3 m3/t
Maks. løft: 14,5 m
400V/230V / 1,5 kW
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 21 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 18 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 1,5″
Materiale: Bronze
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 190 m3/t
Maks. løft: 22 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk vibrator
Maks. vibrationskraft: 18 kN
Frekvens: 55 Hz
Vægt: 13 kg