BA500G D675
Dieseldrevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 4500 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 115 mm
Afgang x Sug: 20″ x 24″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA500G D675
Dieseldrevet high-flowpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 20" |
| Sug | 24" |
| Maks. kapacitet | 4500 m3/t (1250 l/s) |
| Maks. løft | 26 m |
| Fri passage | 115 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| Dieselmotor | Volvo Penta |
| Maks. Omdrejninger / min. | 740 |
| Lyddæmpet kabinet | EL23-58 |
| Åben ramme | På bestilling |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 65 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 75 |
| Tørvægt | 10900 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Multifunktionel boremotor
Moment: 5,5 kNm
Rotation: 212 rpm
Aksel, indv. ø: 95 mm
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 24 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,75 kW
Vibrationsboremotor
Moment: 24 kNm
Rotation: 132 rpm
Vægt: 1880 kg
Hydraulisk kerneboremaskine
Bore r.p.m.: 1500
Borediameter: ø25-ø100 mm
Vægt: 7,6 kg
Hydraulisk trykforstærker
Hydraulisk flow: 10 l/min
Maks. tryk: 700 bar
Vægt: 8 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 15 l/min
Maks power: 40 kW
Vægt: 36 kg
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 24-35 t
Diameter på hul: 400-1000 mm
Rotationshastighed: 11-74 rpm
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 16 m
230V / 1,5 kW
Multifunktionel boremotor
Moment: 24 kNm
Rotation: 134 rpm
Aksel, indv. ø: 117 mm