BA180KD D315
Dieseldrevet centrifugalpumpe med skrue-kanalløbehjul specielt velegnet til spildevand.
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA180KD D315
Dieseldrevet centrifugalpumpe med skrue-kanalløbehjul specielt velegnet til spildevand.
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 8" |
| Sug | 8" |
| Maks. kapacitet | 580 m3/t (161 l/s) |
| Maks. løft | 41 m |
| Fri passage | 125 mm (5") |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| Dieselmotor | Hatz |
| Maks. Omdrejninger / min. | 1750 |
| Lyddæmpet kabinet | M10-23X |
| Åben ramme | Ikke tilgængelig |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 8 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 64 |
| Tørvægt | 1650 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 360 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 6″/8″ x 6″/8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Hydraulisk kerneboremaskine
Bore r.p.m.: 600
Borediameter: ø50-ø350 mm
Vægt: 7,6 kg
CW 45 – 65
El-drevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 29,8 m3/t
Maks. løft: 26 m
400V / 2,2 kW
Power pack
Motorkraft: 242/329 kW/HP
Maks. olieflow: 500 L/min
Kapacitet af hydraulisk olie: 700 L
Ø500×400
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 7500 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 270 kg
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 15 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 3,2 ± 5% ohm
Vægt: 3300 kg
Hydraulisk generator system
Maks power: 10,1 kVA
Pumpehastighed: 850 – 4000 rpm
Vægt: 60-240 kg