TANK 6370
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 150 m3/t
Maks. løft: 90 m
400V / 37 kW
TANK 6370
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK6370 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 90 m |
| Maks. kapacitet | 150 m3/t (41,6 l/s) |
| Fri passage | 10 mm (0,4") |
| El-motor | 37 kW (50 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 532 mm |
| Højde | 1294 mm |
| Vægt | 510 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 222 m3/t
Maks. løft: 22 m
400V / 11 kW
ELEKTRONISK KONTROLPANEL
Til pumper op til 250V
Ø500×400
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 135 m3/t
Maks. løft: 17,5 m
400V / 5,5 kW
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 265 m3/t
Maks. løft: 21 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Støjdæmpet kabinet: Nej
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143 o/m
Vægt: 837 kg
Gravemaskinestørrelse: 20000-40000 kg
Hydraulisk cylinder
Maks. vibrationskraft: 16 kN
Frekvens: 5 Hz
Vægt: 9 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 258 m3/t
Maks. løft: 30,5 m
400V / 15 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper