J 12
Dykket drænpumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: SULZER
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
J 12
Dykket drænpumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00830184 – Model: J 12 W – 230V ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 230V – 15 m |
| Maks. kapacitet | 28,8 m3/t (8 l/s) |
| Fri passage | 6,5 x 22 mm |
| El-motor | 0,9 kW (1,2 Hk), 1,0 kW (1,3 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz, 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 471 mm |
| Vægt | 16 kg |
| Kabel | 20 m |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 198 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 31,2 m3/t
Maks. løft: 75 m
400V / 8,3 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 82,8 m3/t
Maks. løft: 25 m
400V / 3,7 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 27,5 m
400V / 8,3 kW
Power pack
Motorkraft: 565/768 kW/HP
Maks. olieflow: 850 L/min
Kapacitet af hydraulisk olie: 1530 L
Se varetekst for at mere information
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 10 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 4,8 ± 5% ohm
Vægt: 1400 kg
MOVAX-styresystem
Avanceret
7″ skærm
Styring: Manuel
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 2″ x 2″
Materiale: Rustfri stål
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 72 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 2,2 kW