J 15
Dykket drænpumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: SULZER
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
J 15
Dykket drænpumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00830854 – Model: J 15 W – 230V ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 230V – 18 m |
| Maks. kapacitet | 42 m3/t (11,7 l/s) |
| Fri passage | 6,5 x 22 mm |
| El-motor | 1,4 kW (1,9 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz, 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 471 mm |
| Vægt | 18 kg |
| Kabel | 20 m |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 198 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Produktionsår: 2024
Caffini membranpumpe
Tommer: 2″
Tørstof håndtering (Ø): 28
Max. løftehøjde (m): 15
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 0-8 m.kg
Olieflow: 188 L/min
Totalvægt uden klemmer: 1411 kg
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 5000 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 185 kg
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 5000 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 137 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 29,8 m3/t
Maks. løft: 26 m
400V / 2,2 kW
Ø500×400
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 265 m3/t
Maks. løft: 21 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Caffini membranpumpe
Tommer: 3″
Tørstof håndtering (Ø): 50
Max. løftehøjde (m): 15