MF 804 D / MF 804 DKS
Spildevandspumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
MF 804 D / MF 804 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | 01399212 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | R2" |
| Maks. løft | 16 m |
| Maks. kapacitet | 33 m3/t (9,2 l/s) |
| Fri passage | 40 mm (1,6") |
| El-motor | 2,4 kW (3,2 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 450 mm |
| Vægt | 20 kg |
| Kabel | 10 m H07RN8-F |
Video
Relaterede varer
-
MF 504 W / MF 504 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 404 D / MF 404 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 354 W / MF 354 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 334 D / MF 334 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 324 W / MF 324 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Vi har også
-
HG 5-23
Hydraulisk generator
Maks power: 5 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 29 kg -
10PHFV
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 0-10 m.kg
Olieflow: 207 L/min
Totalvægt uden klemmer: 1620 kg -
DH 10
Double Head boremotor
Moment: 11 kNm
Rotation: 192 rpm
Vægt: 340-420 kg -
SOP 420 | Hydraulisk slangeopruller
Hydraulisk slangeopruller
Til opsamling og tømning af slanger -
BA160L D420
PTO traktor drevet pumpe
Maks. kapacitet: 620 m3/t
Maks. løft: 29 m
Fri passage: 80 x 65 mm
Afgang x Sug: 8″x8″ -
XJS 25 D128
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 46,9 m3/t
Maks. løft: 14 m
400V / 2,5 kW -
HPIC 700 30-100
Hydraulisk trykforstærker til cylinder
Hydraulisk flow: 30 l/min
Maks. tryk: 700 bar
Vægt: 29 kg -
HKL 1300-38
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 1300 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 55 kg -
JS 15 D 126
Dykket slampumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 39 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,3 kW -
TAD-32
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 24-35 t
Diameter på hul: 400-1000 mm
Rotationshastighed: 11-74 rpm












