MF 504 W / MF 504 WKS
Spildevandspumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
MF 504 W / MF 504 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | 01399203 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | R2" |
| Maks. løft | 13 m |
| Maks. kapacitet | 34 m3/t (9,4 l/s) |
| Fri passage | 40 mm (1,6") |
| El-motor | 2,05 kW (2,8 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Højde | 425 mm |
| Vægt | 17 kg |
| Kabel | 10 m H07RN8-F |
Video
Relaterede varer
-
MF 804 D / MF 804 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 404 D / MF 404 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 354 W / MF 354 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 334 D / MF 334 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 324 W / MF 324 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Vi har også
-
KB-70S
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 35-50 t
Diameter på hul: 420-1500 mm
Rotationshastighed: 10-120 rpm -
Tornado 2F 600
Tornado 2F 600 stubfræser
Antal knive: 28 stk.
Vægt: 408 kg -
BA180E D328
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 650 m3/t
Maks. løft: 32 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Nej -
PPL 460
Hydraulisk højtryksrenser til rensning af rør
Maks. Spuletryk: 460 bar
Maks. output: 50 l/min
Vægt: 85 kg -
PT90 hybrid
Hybrid stempelpumpe
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ eller 6″ -
HG 20,1-82
Hydraulisk generator
Maks power: 20,1 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 120 kg -
E 2.20
Borerig
Dieselmotor: 17,6 kW
Vægt: 980 – 1400 kg -
HWG 400
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 30 – 400 A
Vægt: 132 kg -
HH15
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 40
Mejsel: 22 x 82 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 1.830 -
PPL 180
Hydraulisk højtryksrenser til rensning af rør
Maks. Spuletryk: 180 bar
Maks. output: 90 l/min
Vægt: 73 kg












