PT150 D155 4 kW
El-drevet stempelpumpe
Leverandør: BBA Pumps
El-drevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 57 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
PT150 D155 4 kW
El-drevet stempelpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Koblinger | 4" / 6" |
| Maks. kapacitet | 57 m3/t (16 l/s) |
| Maks. løft | 20 m |
| El-motor | 4 kW (5,5 Hk) |
| Spænding | 400/690V – 50 Hz |
| Opstart | Manuel |
| Kabinet | L10-23 |
| Åben ramme | SF10-21 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 1150 kg |
| Garanti | 4 år |
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 18 m
Koblinger: 3″ / 4″
Hybrid stempelpumpe
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ eller 6″
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 58 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
Hydraulisk trykforstærker til cylinder
Hydraulisk flow: 30 l/min
Maks. tryk: 700 bar
Vægt: 30 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 30 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Ø600×600
El-drevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Åben ramme: Ja
Malaguti klokke til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser: BELL 150 1/4 ton – BELL 350 7/40 ton
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 5,5 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 8,8 ± 5% ohm
Vægt: 850 kg
Power pack
Motorkraft: 160/217 kW/HP
Maks. olieflow: 280 L/min
Kapacitet af hydraulisk olie: 710 L
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 15 kW
Maks. spoleeffekt: 14,5 kW
Vægt: 145 kg
Tornado 2 600 stubfræser
Antal knive: 28 stk.
Vægt: 278 kg
Gravemaskinestørrelse: 9-13 ton
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 39 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,3 kW