GOMAX 675
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 241 m3/t
Maks. løft: 25 m
Fripassage: 76 mm
GOMAX 675
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOMAX675 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 25 m |
| Maks. kapacitet | 241 m3/t (67 l/s) |
| Fri passage | 76 mm (3") |
| El-motor | 7,5 kW (10 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1.450 |
| Diamater | 752 mm |
| Højde | 810 mm |
| Vægt | 148 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRN-04 (Tilkøb) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 3,7 kW
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 46 m3/t
Maks. løft: 53 m
Fri passage: 14 mm
Afgang x Sug: 2″ x 2″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 17 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Materiale: Støbejern
Rotationsboremotor
Moment: 100 kNm
Rotation: 69 rpm
Vægt: 3400 kg
Cityboks
Faste afstandsstykker
Maks. dybde: 3,40 m
Plader, L: 2,00 m – 3,00 m
Borerig
Dieselmotor: 23,5 kW
Vægt: 1900 – 2300 kg
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Hydraulisk kerneboremaskine
Bore r.p.m.: 600
Borediameter: ø50-ø350 mm
Vægt: 7,6 kg
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143 o/m
Vægt: 827 kg
Gravemaskinestørrelse: 18000-35000 kg
STORM 90 L800 18/40 ton
Diameter: 1045 / 900 mm
Bredde: 800 mm