MF 404 D MF 404 DKS
Spildevandspumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
MF 404 D / MF 404 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | 01399206 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | R2" |
| Maks. løft | 10,4 m |
| Maks. kapacitet | 21,6 m3/t (6 l/s) |
| Fri passage | 40 mm (1,6") |
| El-motor | 1,14 kW (1,5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 400 mm |
| Vægt | 14 kg |
| Kabel | 10 m H07RN8-F |
Video
Relaterede varer
-
MF 804 D / MF 804 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 504 W / MF 504 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 354 W / MF 354 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 334 D / MF 334 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 324 W / MF 324 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Vi har også
-
7PHF
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 6,5 m.kg
Olieflow: 145 L/min
Totalvægt uden klemmer: 1060 kg -
HVB 350 9-40
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 30 Hz
Maskinstørrelse: 0-5 ton
Vægt: 13 kg -
B100K ATEX
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 140 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 46 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Materiale: Støbejern -
HRC 55 30-80
Hydraulisk cylinder
Maks. vibrationskraft: 16 kN
Frekvens: 5 Hz
Vægt: 9 kg -
Skift ophæng plader
Skift til ophæng (NY)
CW 45 – 65
Pris fra: 4.000,-
-
Serie 600
Standard
Maks. dybde: 4,00 m
Plader, L: 3,00 m – 6,00 m -
HRS 400
Hydraulisk ringsav
Diamantklinge: 400 mm
Skæredybde: 300 mm
Vægt: 10,2 kg -
HKL 4100-113
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 4100 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 185 kg -
Tornado 2F 600
Tornado 2F 600 stubfræser
Antal knive: 28 stk.
Vægt: 408 kg -
HPW 130
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 180 l/min
Maks power: 39 kW
Vægt: 35 kg












