MF 354 W / MF 354 WKS
Spildevandspumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
MF 354 W / MF 354 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | 01399200 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | R2" |
| Maks. løft | 10,4 m |
| Maks. kapacitet | 21,6 m3/t (6 l/s) |
| Fri passage | 40 mm (1,6") |
| El-motor | 1,1 kW (1,5 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Højde | 400 mm |
| Vægt | 14 kg |
| Kabel | 10 m H07RN8-F |
Video
Relaterede varer
-
MF 804 D / MF 804 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 504 W / MF 504 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 404 D / MF 404 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 334 D / MF 334 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 324 W / MF 324 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Vi har også
-
HG 19-66
Hydraulisk generator
Maks power: 19 kVA
Maks tryk: 260 bar
Vægt: 120 kg -
HCD 50-200
Hydraulisk kerneboremaskine
Bore r.p.m.: 600
Borediameter: ø50-ø350 mm
Vægt: 7,6 kg -
HGG 200
Hydraulisk ground power generator
Maks. output: 28,5 VDC
Nominel strøm: 40 – 420 A
Vægt: 52 kg -
HFD oliestrømsdeler
Oliestrømsdeler
Olieflow ind: 80 l.p.m.
Olieflow ud: 20/30/40 l.p.m.
Trykventil: 240 bar -
HH20RV
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 60
Mejsel: 32 x 160 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 1.560 -
HVB 350 18-60
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 23 Hz
Maskinstørrelse: 4-10 ton
Vægt: 13 kg -
SG-45 / SG-45V
Hydraulisk vibrator
Gravemaskine: 20-24 t
Excentrisk moment: 4,6 kgm
Centrifugalkraft: 450 kN -
TANK 4110
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 87 m3/t
Maks. løft: 48,5 m
400V / 11 kW -
HKR 800-43
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 800 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 43 kg -
SF 28 | Fugevogn
Fugevogn
Til forsegling af revner i asfalt og beton












