GOVOX-G 337
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 60 m3/t
Maks. løft: 20 m
400V / 3,7 kW
GOVOX-G 337
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOVOX-G337 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 20 m |
| Maks. kapacitet | 60 m3/t (16,7 l/s) |
| Fri passage | 52 mm (2") |
| El-motor | 3,7 kW (5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 580 mm |
| Højde | 750 mm |
| Vægt | 64 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRF-03 (Tilkøb) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk generator system
Maks power: 20,1 kVA
Pumpehastighed: 650 – 3000 rpm
Vægt: 80-350 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 82 m3/t
Maks. løft: 20 m
Fri passage: 22 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 52 m3/t
Maks. løft: 62 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Hydraulisk højtryksvaskesystem
Maks. vand flow: 30 l/min
Styring: manuel
Pumpe type: HPW 200
Med Hammer klo
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Power pack
Motorkraft: 565/768 kW/HP
Maks. olieflow: 850 L/min
Kapacitet af hydraulisk olie: 1530 L
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 21 m
400V / 5,5 kW
ELEKTRONISK KONTROLPANEL
1-fasede og 3-fasede pumper op til 12A (5,5 kW)
Tornado 2F 350 stubfræser
Antal knive: 16 stk.
Vægt: 246 kg