X-SMART 750
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
400V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
X-SMART 750
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | X-SMART750 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 15 m |
| Maks. kapacitet | 19 m3/t (5,3 l/s) |
| Fri passage | 7 mm (0,8") |
| El-motor | 0,75 kW (1 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 180 mm |
| Højde | 361 mm |
| Vægt | 14 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Løbehjul | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | Ikke giftig latex gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 44 m3/t
Maks. løft: 18,2 m
400V/230V / 1,5 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 34,2 m3/t
Maks. løft: 18,3 m
Vægt: 19 kg
400V/230V / 1,5 kW
Double Head boremotor
Moment: 16,2 kNm
Rotation: 140 rpm
Vægt: 510-700 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 60 m3/t
Maks. løft: 20 m
400V / 3,7 kW
Frithængende vibrator
Gravemaskine: 25-30 t
Excentrisk moment: 6,5 kgm
Maks centrifugalkraft: 455,1 kN
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 258 m3/t
Maks. løft: 30,5 m
400V / 15 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 29,8 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 3 kW
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 400 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 30 kg
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 15 kW
Maks. spoleeffekt: 14,5 kW
Vægt: 145 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 20,4 m
Fripassage: 76 mm
Aluminium
Maks. dybde: 2,40 m
Plader, L: 1,50 m – 3,00 m
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol