X-SMART 215
2″ lænsepumpe
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 34,2 m3/t
Maks. løft: 18,3 m
Vægt: 19 kg
400V/230V / 1,5 kW
X-SMART 215
2″ lænsepumpe
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | X-SMART215 – 400V |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 18,3 m |
| Maks. kapacitet | 34,2 m3/t (9,5 l/s) |
| Fri passage | 7 mm (0,3") |
| El-motor | 1,5 kW (2 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz, 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 186 mm |
| Højde | 449 mm |
| Vægt | 19 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Løbehjul | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | Ikke giftig latex gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 44 m3/t
Maks. løft: 18,2 m
400V/230V / 1,5 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
400V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
CW 45 – 65
6″
Hydraulisk cylinder
Maks. vibrationskraft: 16 kN
Frekvens: 5 Hz
Vægt: 9 kg
Hydraulisk højtryksrenser til støvbinding
Maks. pumpe flow: 30 l/min
Pumpe type: HPW 200
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 330 kg
Gravemaskinestørrelse: 7000-15000 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 150 m3/t
Maks. løft: 90 m
400V / 37 kW
Kogekar
Til smeltning af fugemasse og termoplast
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 250 bar
Maks. vand output: 30 l/min
Vægt: 212 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Hydraulisk kerneboremaskine
Bore r.p.m.: 1500
Borediameter: ø25-ø100 mm
Vægt: 7,6 kg