X-SMART 315
3″ lænsepumpe
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 44 m3/t
Maks. løft: 18,2 m
400V/230V / 1,5 kW
X-SMART 315
3″ lænsepumpe
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | X-SMART315 – 400V |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 18,2 m |
| Maks. kapacitet | 44 m3/t (12,2 l/s) |
| Fri passage | 7 mm (0,3") |
| El-motor | 1,5 kW (2 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz, 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 186 mm |
| Højde | 449 mm |
| Vægt | 19 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Løbehjul | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | Ikke giftig latex gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 68,4 m3/t
Maks. løft: 44 m
400V / 5,6 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 57,6 m3/t
Maks. løft: 34 m
400V / 3,7 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 82,8 m3/t
Maks. løft: 25 m
400V / 3,7 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Hydraulisk generator system
Maks power: 20,1 kVA
Pumpehastighed: 650 – 3000 rpm
Vægt: 80-350 kg
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 198 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Multifunktionel boremotor
Moment: 32 kNm
Rotation: 140 rpm
Aksel, indv. ø: 120 / 172 mm
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 24 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,75 kW
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 330 kg
Gravemaskinestørrelse: 7000-15000 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 70 m3/t
Maks. løft: 74 m
Fri passage: 12 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Hydraulisk pælehammer
Slagkraft: 0-45 kNm
Lod: 4000 kg
Driftstryk, olie: 280 bar
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 50 l/min
Maks power: 18,5 kW
Vægt: 31 kg
Asfaltfræser med støvkontrol
Tank til støvdæmpning: 38 l
Skære bredde: 1,27 cm til 5 cm
Skære dybde: 0 cm til 1,27-2,54 cm
Vægt: 250 kg
Mål: 112 x 83 x 119,5 cm
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 16″
Skæredybde: 162 mm
Vægt: 7,8 kg