TANK 3110
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 60 m3/t
Maks. løft: 55 m
400V / 11 kW
TANK 3110
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK3110 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 55 m |
| Maks. kapacitet | 60 m3/t (16,7 l/s) |
| Fri passage | 12 mm (0,5") |
| El-motor | 11 kW (15 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 354 mm |
| Højde | 863 mm |
| Vægt | 135 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 3 kW
Maks. spoleeffekt: 3 kW
Vægt: 34 kg
Multifunktionel boremotor
Moment: 11 kNm
Rotation: 214 rpm
Aksel, indv. ø: 95 mm
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 135 m3/t
Maks. løft: 17,5 m
400V / 5,5 kW
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 198 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Kerneboremotor
Moment: 3,95 kNm
Rotation: 1400 rpm
Vægt: 230-280 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 72 m3/t
Maks. løft: 20 m
400V / 3,7 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 313 m3/t
Maks. løft: 35 m
Fripassage: 76 mm
Multifunktionel boremotor
Moment: 1,06 kNm
Rotation: 292 rpm
Aksel, indv. ø: 23 mm
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 21 m
400V / 5,5 kW