XJS 50 D160
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 50 produceres i følgende varianter:
XJS 50 D160
XJS 50 D175
Leverandør: SULZER
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 81 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 5,6 kW
XJS 50 D160
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 50 produceres i følgende varianter:
XJS 50 D160
XJS 50 D175
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00860013 |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 2,5", 3", 4" |
| Maks. løft | 23 m |
| Maks. kapacitet | 81 m3/t (22,5 l/s) |
| Fri passage | 48 x 60 m |
| El-motor | 5,6 kW (7,5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 789 mm |
| Vægt | 59 kg |
| Kabel | 20 m |
| Maks. antal start / time | 30 |
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 99 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 8,3 kW
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 30 – 400 A
Vægt: 132 kg
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 4 m.kg
Olieflow: 117 L/min
Totalvægt uden klemmer: 780 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 186 m3/t
Maks. løft: 26 m
400V / 11 kW
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 30 Hz
Maskinstørrelse: 0-5 ton
Vægt: 13 kg
Caffini membranpumpe
Tommer: –
Tørstof håndtering (Ø): 50
Max. løftehøjde (m): 15
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 24-35 t
Diameter på hul: 400-1000 mm
Rotationshastighed: 11-74 rpm
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt