SAVVY JUMBO 300
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 13,3 m3/t
Maks. løft: 7 m
230V / 0,25 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
SAVVY JUMBO 300
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | SAVVYJUMBO300 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 7 m |
| Maks. kapacitet | 13,3 m3/t (3,7 l/s) |
| Fri passage | 35 mm (1,4") |
| El-motor | 0,25 kW (0,5 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 245 mm |
| Højde | 337 mm |
| Vægt | 4,2 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Løbehjul | Forstærket termoplastik |
| Pumpehylster | Farvebelagt aluminiumslegering |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
230V / 1,5 kW
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 362 kg
Gravemaskinestørrelse: 10000-15000 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 16 m
Fri passage: 40 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 500 m3/t
Maks. løft: 38 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″ / 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 140 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 46 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Materiale: Støbejern
Rig til sugespidsfiltre
Montering af sugespidsfiltre til grundvandssænkning
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 250 bar
Maks. vand output: 30 l/min
Vægt: 212 kg
Hydraulisk dykpumpe
Maks. output: 800 l/min
Maks. løft: 30 m
Vægt: 7 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 30 l/min
Maks power: 10 kW
Vægt: 8 kg
Hydraulisk pumpe
Maks. væske flow: 23 l/min
Maks. power: 7 kW
Vægt: 8 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 29,8 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 3 kW