GOVOX 204A | m. niveauvipper
2″ lænsepumpe.
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Med niveauvipper
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 8 m
230V / 0,4 kW
GOVOX 204A | m. niveauvipper
2″ lænsepumpe.
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOVOX204A |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 8 m |
| Maks. kapacitet | 15 m3/t (4,2 l/s) |
| Fri passage | 32 mm (1,3") |
| El-motor | 0,4 kW (0,5 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 243 mm |
| Højde | 396 mm |
| Vægt | 13,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Skærespids | Tungsten karbid |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Rotationsboremotor
Moment: 175 kNm
Rotation: 100 rpm
Vægt: 2250 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1500 m3/t
Maks. løft: 180 m
Fri passage: 60 mm
Afgang x Sug: 8″ x 16″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 12,5 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 82 m3/t
Maks. løft: 20 m
Fri passage: 22 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Rustfri stål
ELEKTRONISK KONTROLPANEL
2 motorer, Range 0,5÷20HP
Double Head boremotor
Moment: 24 kNm
Rotation: 110 rpm
Vægt: 570-760 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 108 m3/t
Maks. løft: 14 m
400V / 3,7 kW
Hydraulisk drivstation
5.5 kW 16A / 3x400V 50 Hz
Vægt: 80 kg
Mål: 710 x 550 x 645 mm
MultiUtility