BA-C150H7 D418
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 850 m3/t
Maks. løft: 110 m
Fri passage: 31 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA-C150H7 D418
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 6" |
| Sug | 10" |
| Maks. kapacitet | 850 m3/t (235 l/s) |
| Maks. løft | 110 m |
| Fri passage | 31 mm |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| Dieselmotor | Volvo Penta |
| Maks. Omdrejninger / min. | 2000 |
| Lyddæmpet kabinet | EL17-50 |
| Åben ramme | På bestilling |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 63 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 74 |
| Tørvægt | 7250 kg |
| Reklamationsret | 2 år |
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 345 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 16 mm
Afgang x Sug: 4″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 135 m
Fri passage: 62 mm
Afgang x Sug: 8″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 900 m3/t
Maks. løft: 200 m
Fri passage: 51 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1600 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 86 mm
Afgang x Sug: 10″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 300 l/min
Maks power: 150 kW
Vægt: 170 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
230V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk vibrator
Maks. vibrationskraft: 18 kN
Frekvens: 55 Hz
Vægt: 13 kg
Fugevogn
Til forsegling af revner i asfalt og beton
Power pack
Motorkraft: 19/26 kW/HP
Maks. olieflow: 36 L/min
Kapacitet af hydraulisk olie: 50 L
Hydraulisk dyk- / lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fugemaskine | *Mest populær*
Kapacitet: 568 l
Materiale: 76 l/min
Vægt: 1869 kg
Mål: 356 x 196 x 216 cm
Vejstrækninger: Op til 80 km
Vibrationsboremotor
Moment: 15 kNm
Rotation: 100 rpm
Vægt: 750 kg
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Multifunktionel boremotor
Moment: 14,8 kNm
Rotation: 1000 rpm
Aksel, indv. ø: 105 mm