BA-C100H1 D418
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 345 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 16 mm
Afgang x Sug: 4″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA-C100H1 D418
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 4" |
| Sug | 8" |
| Maks. kapacitet | 345 m3/t (95 l/s) |
| Maks. løft | 100 m |
| Fri passage | 16 mm |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| Dieselmotor | Perkins |
| Maks. Omdrejninger / min. | 1850 |
| Lyddæmpet kabinet | EL17-40 |
| Åben ramme | På bestilling |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 25 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 70 |
| Tørvægt | 5000 kg |
| Reklamationsret | 2 år |
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 850 m3/t
Maks. løft: 110 m
Fri passage: 31 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 135 m
Fri passage: 62 mm
Afgang x Sug: 8″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 900 m3/t
Maks. løft: 200 m
Fri passage: 51 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1600 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 86 mm
Afgang x Sug: 10″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Med Hammer klo
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 15 l/min
Maks power: 40 kW
Vægt: 36 kg
Med Hammer klo
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 313 m3/t
Maks. løft: 35 m
Fripassage: 76 mm
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 50 l/min
Maks power: 18,5 kW
Vægt: 18 kg
Caffini membranpumpe
Tommer: 2″
Tørstof håndtering (Ø): 20
Max. løftehøjde (m): 11
Dieseldrevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 500 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 2600 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 103 kg
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 1300 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 74 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 150 m3/t
Maks. løft: 90 m
400V / 37 kW