BA80H D290
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Udlejning: Kontakt os på: 87 61 00 12
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 105 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA80H D290
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Udlejning: Kontakt os på: 87 61 00 12
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 3" |
| Sug | 6" |
| Maks. kapacitet | 100 m3/t (28 l/s) |
| Maks. løft | 105 m |
| Fri passage | 25 mm |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| Dieselmotor | Hatz |
| Maks. Omdrejninger / min. | 2800 |
| Lyddæmpet kabinet | M10-25 |
| Åben ramme | Ikke tilgængelig |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 13 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 69 |
| Tørvægt | 1575 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 345 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 16 mm
Afgang x Sug: 4″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 850 m3/t
Maks. løft: 110 m
Fri passage: 31 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 135 m
Fri passage: 62 mm
Afgang x Sug: 8″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 900 m3/t
Maks. løft: 200 m
Fri passage: 51 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1600 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 86 mm
Afgang x Sug: 10″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Letvægt
Maks. dybde: 3,00 m
Plader, L: 2,00 m – 3,50 m
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 100 m3/t
Maks. løft: 17 m
Fri passage: 42 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 7800 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 145 mm
Afgang x Sug: 28″ x 32″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 500 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 43 kg
Rotationsboremotor
Moment: 100 kNm
Rotation: 69 rpm
Vægt: 3400 kg
Ø500×200
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 75 l/min
Maks power: 40 kW
Vægt: 32 kg
Hydraulisk kerneboremaskine
Bore r.p.m.: 1500
Borediameter: ø25-ø100 mm
Vægt: 7,6 kg