BA150E D285
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Udlejning: Kontakt os på: 87 61 00 12
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 500 m3/t
Maks. løft: 38 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″ / 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA150E D285
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Udlejning: Kontakt os på: 87 61 00 12
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 6" |
| Sug | 6" |
| Maks. kapacitet | 500 m3/t (140 l/s) |
| Maks. løft | 38 m |
| Fri passage | 80 mm |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| Dieselmotor | Hatz |
| Maks. Omdrejninger / min. | 1900 |
| Lyddæmpet kabinet | M10-23 |
| Åben ramme | Ikke tilgængelig |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 9 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 64 |
| Tørvægt | 1675 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 1800 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 103 kg
PTO traktor drevet pumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 38 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Double Head boremotor
Moment: 32 kNm
Rotation: 140 rpm
Vægt: 685-875 kg
Tornado 2 450 stubfræser
Antal knive: 20 stk.
Vægt: 170 kg
Gravemaskinestørrelse: 4-9 ton
230V-Entreprenørpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 13,7 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 12 kg
230V / 0,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk jordbor
Gravemaskine: 24-35 t
Diameter på hul: 400-1000 mm
Rotationshastighed: 11-74 rpm
Hydraulisk vibrator
Gravemaskine: 33-40 t
Excentrisk moment: 8,1 kgm
Centrifugalkraft: 800 kN
Med Hammer klo
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 300 l/min
Maks power: 150 kW
Vægt: 170 kg
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 3 m.kg
Olieflow: 93 L/min
Totalvægt uden klemmer: 735 kg