GOCUT 337
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 72 m3/t
Maks. løft: 20 m
400V / 3,7 kW
GOCUT 337
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOCUT337 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 20 m |
| Maks. kapacitet | 72 m3/t (20 l/s) |
| Fri passage | 37 mm (1,5") |
| El-motor | 3,7 kW (5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 482 mm |
| Højde | 642 mm |
| Vægt | 59,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Skærespids | Tungsten karbid |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRF-03 (Tilkøb) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Fugemaskine | *Mest populær*
Kapacitet: 568 l
Materiale: 76 l/min
Vægt: 1869 kg
Mål: 356 x 196 x 216 cm
Vejstrækninger: Op til 80 km
STORM 40 L300 1/4.5 ton
Diameter: 505 / 400 mm
Bredde: 300 mm
MOVAX-styresystem
Avanceret
7″ skærm
Styring: Manuel
Malaguti single hjul til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser: ONE WHEEL 130 1/4.5 ton – ONE WHEEL 350 8/40 ton
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1450 m3/t
Maks. løft: 48 m
Fri passage: 120 x 105 mm
Afgang x Sug: 12″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 65,8 m3/t
Maks. løft: 65 m
400V / 8 kW
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 250 bar
Maks. vand output: 30 l/min
Vægt: 80 kg
Passer til 2″ og 3″ slanger
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 20″
Skæredybde: 212 mm
Vægt: 9,2 kg