XJS 40 D160
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 40 produceres i følgende varianter:
XJS 40 D143
XJS 40 D160
Leverandør: SULZER
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 72 m3/t
Maks. løft: 24,5 m
400V / 3,7 kW
XJS 40 D160
Dykket slampumpe
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
XJS 40 produceres i følgende varianter:
XJS 40 D143
XJS 40 D160
Leverandør: SULZER
| Varenr | 00860107 |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | 2,5", 3", 4" |
| Maks. løft | 24,5 m |
| Maks. kapacitet | 72,2 m3/t (20 l/s) |
| Fri passage | 45 x 55 m |
| El-motor | 3,7 kW (5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Højde | 745 mm |
| Vægt | 41 kg |
| Kabel | 20 m |
| Maks. antal start / time | 30 |
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 99 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 8,3 kW
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 40 kW
Maks. spoleeffekt: 39,5 kW
Vægt: 198 kg
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 126 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 5,6 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
230V-Bundsuger
Tilslutning: 1″
Maks. kapacitet: 4,3 m3/t
Maks. løft: 6,3 m
Vægt: 3,2 kg
230V / 0,15 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
ELEKTRONISK KONTROLPANEL
1 motor, Range 0,5÷20HP
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 15 kW
Maks. spoleeffekt: 14,5 kW
Vægt: 145 kg
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
230V-Bundsuger
Tilslutning: 1″+2″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 10,5 kg
230V / 0,4 kW
Ekskl. niveavipper
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 270 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fripassage: 76 mm
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1600 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 86 mm
Afgang x Sug: 10″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja