BA150E D285
El-drevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Nej
BA150E D285
El-drevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 6" |
| Sug | 6" |
| Maks. kapacitet | 430 m3/t (120 l/s) |
| Maks. løft | 24 m |
| Fri passage | 80 mm |
| Materiale | Støbejern |
| El-motor | 22 kW (30 Hk) |
| Spænding | 400/690V – 50 Hz |
| Opstart | Soft-starter |
| Kabinet | M10-23 |
| Åben ramme | BF10-23 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 1400 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk højtryksvaskesystem
Maks. vand flow: 90 l/min
Styring: automatisk
Pumpe type: HPW 180
Vibrationsboremotor
Moment: 15 kNm
Rotation: 100 rpm
Vægt: 750 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk generator system
Maks power: 6,6 kVA
Pumpehastighed: 750 – 4000 rpm
Vægt: 60-240 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 90 l/min
Maks power: 27 kW
Vægt: 28 kg
Borerig
Dieselmotor: 17,6 kW
Vægt: 980 – 1400 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 900 m3/t
Maks. løft: 200 m
Fri passage: 51 mm
Afgang x Sug: 6″ x 10″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Hydraulisk vibrator
Gravemaskine: 23-28 t
Excentrisk moment: 5,1 kgm
Centrifugalkraft: 500 kN
Multifunktionel boremotor
Moment: 24 kNm
Rotation: 134 rpm
Aksel, indv. ø: 117 mm
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 150 m3/t
Maks. løft: 90 m
400V / 37 kW