TANK 6220
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 192 m3/t
Maks. løft: 50 m
400V / 22 kW
TANK 6220
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK6220 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 50 m |
| Maks. kapacitet | 192 m3/t (53,3 l/s) |
| Fri passage | 20 mm (0,8") |
| El-motor | 22 kW (30 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 424 mm |
| Højde | 1099 mm |
| Vægt | 259 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 23 Hz
Maskinstørrelse: 4-10 ton
Vægt: 13 kg
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Hydraulisk pumpe
Maks. væske flow: 23 l/min
Maks. power: 7 kW
Vægt: 8 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 21 m
400V / 5,5 kW
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 0,7 m.kg
Olieflow: 26 L/min
Totalvægt uden klemmer: 185 kg
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
Multifunktionel boremotor
Moment: 11 kNm
Rotation: 214 rpm
Aksel, indv. ø: 95 mm