SMART-V 400
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
Vægt: 12,5 kg
230V / 0,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
SMART-V 400
2″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | SMART-V 400 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 10 m |
| Maks. kapacitet | 14,4 m3/t (4 l/s) |
| Fri passage | 5,5 mm (0,2") |
| El-motor | 0,4 kW (0,5 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 184 mm |
| Højde | 333 mm |
| Vægt | 12,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfri stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
230V / 1,5 kW
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Dieseldrevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 500 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Lænsepumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 50 m
400V / 37 kW
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 7500 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 330 kg
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 2600 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 103 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Tornado 2 450 stubfræser
Antal knive: 20 stk.
Vægt: 170 kg
Gravemaskinestørrelse: 4-9 ton
Nedbrydningshammer
Slagkraft, J: 85
Mejsel: 25 x 108 mm
Slagfrekvens, 1/min.: 1.380
Rotationsboremotor
Moment: 83 kNm
Rotation: 70 rpm
Vægt: 1200 kg
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 3 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 16,1 ± 5% ohm
Vægt: 290 kg
Hydraulik hammer