TANK 675
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 135 m3/t
Maks. løft: 28 m
400V / 7,5 kW
TANK 675
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK675 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 28 m |
| Maks. kapacitet | 135 m3/t (37,5 l/s) |
| Fri passage | 15 mm (0,6") |
| El-motor | 7,5 kW (10 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 317 mm |
| Højde | 826 mm |
| Vægt | 97 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 480 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Materiale: St. 37
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 90 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 30 mm
Afgang x Sug: 3″ x 3″
Materiale: Støbejern
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 198 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 7,5 m
Vægt: 4 kg
230V / 0,25 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Borerig
Dieselmotor: 35 kW
Vægt: 2450 – 2700 kg
Hydraulisk dykpumpe
Maks. output: 12000 l/min
Maks. løft: 35 m
Vægt: 70 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 108 m3/t
Maks. løft: 14 m
400V / 3,7 kW
Dykket slampumpe | m. niveauvipper
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 34,8 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 0,9 kW
Kellyrig
Motor: 55 kW
Kraft: 9.000 daN
Vægt: 9.000 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 15 l/min
Maks power: 40 kW
Vægt: 36 kg