GOVOX 315S
3″ lænsepumpe.
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 15 m
230V / 1,5 kW
GOVOX 315S
3″ lænsepumpe.
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | 10408 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 15 m |
| Maks. kapacitet | 33 m3/t (9,2 l/s) |
| Fri passage | 50 mm (2") |
| El-motor | 1,5 kW (2 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 302 mm |
| Højde | 502 mm |
| Vægt | 24 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRL-03F (Tilkøb) |

Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 36 m3/t
Maks. løft: 13 m
400V / 0,9 kW
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 400 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 30 kg
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 40 – 300 A
Vægt: 92 kg
Malaguti Tvillinge hjul til PLURY vibrator
Fås i flere størrelser: TWIN WHEEL 130 1/4.5 ton – TWIN WHEEL 3508/40 ton
El-drevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Åben ramme: Ja
STORM 40 L500 1/4.5 ton
Diameter: 505 / 400 mm
Bredde: 500 mm
Borerig
Dieselmotor: 35 kW
Vægt: 2450 – 2700 kg