TANK 8220
8″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 312 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
TANK 8220
8″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK8220 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 8" |
| Maks. løft | 30 m |
| Maks. kapacitet | 312 m3/t (86,6 l/s) |
| Fri passage | 20 mm (0,8") |
| El-motor | 22 kW (30 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 424 mm |
| Højde | 1154 mm |
| Vægt | 264 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 18 m
Koblinger: 3″ / 4″
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 31,2 m3/t
Maks. løft: 75 m
400V / 8,3 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
STORM 65 L400 8/40 ton
Diameter: 790 / 650 mm
Bredde: 400 mm
Hydraulisk skruekompressor
Maks. komprimeret luft: 800 l/min
Maks. tryk: 10 bar
Vægt: 43 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 65,8 m3/t
Maks. løft: 65 m
400V / 8 kW
Spuleboremotor
Til placering af filtre ved grundvandssænkning
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 11 m
230V / 0,9 kW
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 115,2 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 11,8 kW
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 140 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 46 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Materiale: Støbejern