BA180E D328
El-drevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 650 m3/t
Maks. løft: 32 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Nej
BA180E D328
El-drevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 8" |
| Sug | 8" |
| Maks. kapacitet | 650 m3/t (180 l/s) |
| Maks. løft | 32 m |
| Fri passage | 80 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| El-motor | 45 kW (60 Hk) |
| Spænding | 400/690V – 50 Hz |
| Opstart | Soft-starter |
| Lyddæmpet kabinet | Nej |
| Åben ramme | BF10-18 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 1400 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 144 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fripassage: 76 mm
Spuns
Maks. dybde: 6,00 m
Plader, L: 2,00 m – 6,00 m
MOVAX-styresystem
Avanceret
7″ skærm
Styring: Auto + Manuel
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 58 m3/t
Maks. løft: 20 m
Koblinger: 4″ / 6″
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 21 m
400V / 5,5 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 16 m
230V / 1,5 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 222 m3/t
Maks. løft: 22 m
400V / 11 kW
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 3/6 kVA
Svejsning: 40 – 180 A
Vægt: 51 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 21 m
400V / 5,5 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 57 m3/t
Maks. løft: 15,5 m
400V / 2,2 kW