BA100E D265
El-drevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 265 m3/t
Maks. løft: 21 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Støjdæmpet kabinet: Nej
BA100E D265
El-drevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 4" |
| Sug | 4" |
| Maks. kapacitet | 265 m3/t (75 l/s) |
| Maks. løft | 21 m |
| Fri passage | 80 mm |
| Vakuumsystem | MP50 (50 m3/t) |
| El-motor | 15 kW (20 Hk) |
| Spænding | 400/690V – 50 Hz |
| Opstart | Soft-starter |
| Kabinet | BF10-23 |
| Åben ramme | L10-23 |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Tørvægt | 1300 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk vakuumsuger
Maks vakuum: -8 kPA
Maks luft flow: 3,4 m^3/s
Vægt: 450 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 285 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 186 m3/t
Maks. løft: 26 m
400V / 11 kW
Ekstra
Maks. dybde: 4,00 m
Plader, L: 2,00 m – 3,50 m
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 4 m.kg
Olieflow: 117 L/min
Totalvægt uden klemmer: 780 kg
Caffini membranpumpe
Tommer: –
Tørstof håndtering (Ø): 50
Max. løftehøjde (m): 15
Double Head boremotor
Moment: 24 kNm
Rotation: 110 rpm
Vægt: 570-760 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 7,5 m
Vægt: 4 kg
230V / 0,25 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
STORM 90 L600 18/40 ton
Diameter: 1045 / 900 mm
Bredde: 600 mm
Standard
Maks. dybde: 4,00 m
Plader, L: 3,00 m – 6,00 m