GOVOX-U 455
4″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 5,5 kW
GOVOX-U 455
4″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | 10416 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 4" |
| Maks. løft | 24 m |
| Maks. kapacitet | 78 m3/t (21,7 l/s) |
| Fri passage | 55 mm (2") |
| El-motor | 5,5 kW (7,5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 376 mm |
| Højde | 720 mm |
| Vægt | 60 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 250 bar
Maks. vand output: 30 l/min
Vægt: 80 kg
Hydraulik hammer
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 5000 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 185 kg
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 14″
Skæredybde: 137 mm
Vægt: 7,4 kg
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 30 – 400 A
Vægt: 132 kg
Hydraulisk generator
Jævnstrømsgenerator
Maks power: 1 kW
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 10 kg
Dykket slampumpe | m. pumpekontrol
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 104,4 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 11,8 kW
Hydraulisk højtryksrenser til rensning af rør
Maks. Spuletryk: 200 bar
Maks. output: 30 l/min
Vægt: 69 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 32 m3/t
Maks. løft: 39 m
Fri passage: 12 mm
Afgang x Sug: 1,5″ x 2″
Materiale: Støbejern