GOVOX-S 322
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 48 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 2,2 kW
GOVOX-S 322
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | 10418 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 15 m |
| Maks. kapacitet | 48 m3/t (13,3 l/s) |
| Fri passage | 13 mm (0,5") |
| El-motor | 2,2 kW (3 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 373 mm |
| Højde | 603 mm |
| Vægt | 43 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 12,5 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 6500 m3/t
Maks. løft: 22 m
Fri passage: 135 mm
Afgang x Sug: 24″ x 28″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dykpumpe til spildevand
Med niveauvipper
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 21 m3/t
Maks. løft: 12 m
230V / 0,75 kW
Borerig
Dieselmotor: 23,5 kW
Vægt: 1900 – 2300 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 1,5 kW
Borerig
Dieselmotor: 35 kW
Vægt: 2450 – 2700 kg
Hydraulisk generator
Maks power: 65 kVA
Maks tryk: 420 bar
Vægt: 285 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 13,3 m3/t
Maks. løft: 7 m
230V / 0,25 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper