SMART 1500
2″ lænsepumpe.
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykket lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27 m3/t
Maks. løft: 20 m
Vægt: 23,5 kg
400V/230V / 1,5 kW
SMART 1500
2″ lænsepumpe.
Kan leveres som 3-faset, 400 V, 50 Hz eller 1-faset, 230 V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | SMART1500 – 400V |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 20 m |
| Maks. kapacitet | 27 m3/t (7,5 l/s) |
| Fri passage | 9 mm (0,4") |
| El-motor | 1,5 kW (2 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz, 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 225 mm |
| Højde | 433 mm |
| Vægt | 23,5 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfri stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 44 m3/t
Maks. løft: 18,2 m
400V/230V / 1,5 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 34,2 m3/t
Maks. løft: 18,3 m
Vægt: 19 kg
400V/230V / 1,5 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 14,4 m3/t
Maks. løft: 10 m
Vægt: 13 kg
230V / 0,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2,5″ – 4″
Maks. kapacitet: 99 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 8,3 kW
Maxi
Maks. dybde: 4,00 m
Plader, L: 3,15 m – 4,00 m
STORM 90 L1000 18/40 ton
Diameter: 1045 / 900 mm
Bredde: 1000 mm
Hydraulisk boremotor
Gravemaskine: 35 – 50 t
Boredybde: 12 m
Moment: 50000 Nm
Bor Ø: 400 mm
230V-Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk ringsav
Diamantklinge: 400 mm
Skæredybde: 300 mm
Vægt: 10,2 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 186 m3/t
Maks. løft: 26 m
400V / 11 kW
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 1300 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 55 kg