STORMY 6110S
6″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 222 m3/t
Maks. løft: 22 m
400V / 11 kW
STORMY 6110S
6″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | STORMY6110S |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 22 m |
| Maks. kapacitet | 222 m3/t (61,6 l/s) |
| Fri passage | 35 mm (1,4") |
| El-motor | 11 kW (15 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1450 |
| Diamater | 479 mm |
| Højde | 922 mm |
| Vægt | 200 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Selvansugende centrifugalpumpe
El-drevet
Maks. kapacitet: 35 m3/t
Maks. løft: 18 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 2″ x 2″
Materiale: Rustfri stål
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143 o/m
Vægt: 837 kg
Gravemaskinestørrelse: 20000-40000 kg
MOVAX-styresystem
Avanceret
7″ skærm
Styring: Manuel
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Nej
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 105 m3/t
Maks. løft: 22,5 m
400V / 5,5 kW
Hydraulisk generator system
Maks power: 6,6 kVA
Pumpehastighed: 750 – 4000 rpm
Vægt: 60-240 kg
Selvansugende centrifugalpumpe
Dieseldrevet
Maks. kapacitet: 345 m3/t
Maks. løft: 27 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Materiale: Støbejern
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 330 kg
Gravemaskinestørrelse: 7000-15000 kg
STORM 65 L400 8/40 ton
Diameter: 790 / 650 mm
Bredde: 400 mm