STORMY 8220P
8″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
STORMY 8220P
8″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | STORMY8220P |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 8" |
| Maks. løft | 24 m |
| Maks. kapacitet | 390 m3/t (108,3 l/s) |
| Fri passage | 40 mm (1,5") |
| El-motor | 22 kW (30 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1450 |
| Diamater | 592 mm |
| Højde | 1166 mm |
| Vægt | 355 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Gravemaskinemonteret vibrator
Excentrisk moment: 0-1,9 m.kg
Olieflow: 81 L/min
Totalvægt uden klemmer: 690 kg
Caffini membranpumpe
Tommer: 2″
Tørstof håndtering (Ø): 28
Max. løftehøjde (m): 15
Hydraulisk vibrator
Gravemaskine: 17-21 t
Excentrisk moment: 4,1 kgm
Centrifugalkraft: 400 kN
Slæbekasser
Maks. dybde: 3,00 m
Plader, L: 4,00 m – 5,50 m
Oliestrømsdeler
Olieflow ind: 80 l.p.m.
Olieflow ud: 20/30/40 l.p.m.
Trykventil: 240 bar
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 51 m3/t
Maks. løft: 17 m
400V / 2,2 kW
Borerig
Dieselmotor: 55,4 kW
Vægt: 2950 – 3400 kg
Tornado 2 stubfræser
Antal knive: 16 stk.
Vægt: 116 kg
Gravemaskinestørrelse: 1,5 – 4 ton
Power pack
Motorkraft: 403/548 kW/HP
Maks. olieflow: 750 L/min
Kapacitet af hydraulisk olie: 1340 L
STORM 90 L1000 18/40 ton
Diameter: 1045 / 900 mm
Bredde: 1000 mm