STORMY 6150SL
6″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
STORMY 6150SL
6″ slam- og sandpumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Inkl. 20m kabel.
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | STORMY6150SL |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 23 m |
| Maks. kapacitet | 330 m3/t (91,6 l/s) |
| Fri passage | 35 mm (1,4") |
| El-motor | 15 kW (20 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1450 |
| Diamater | 479 mm |
| Højde | 922 mm |
| Vægt | 208 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 8″
Maks. kapacitet: 390 m3/t
Maks. løft: 24 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 300 m3/t
Maks. løft: 30 m
400V / 22 kW
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 330 m3/t
Maks. løft: 23 m
400V / 15 kW
Rotationsboremotor
Moment: 83 kNm
Rotation: 66 rpm
Vægt: 3400 kg
El-drevet bentonitpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 23 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″
Åben ramme: Ja
Boremast
Gravemaskine: 30-45 ton
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 5.000-7.000 kg
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 20 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 2,4 ± 5% ohm
Vægt: 4350 kg
Ø500×300
Inkl. jordbor Ø150 & Ø200
Se varetekst for at mere information
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 6500 m3/t
Maks. løft: 22 m
Fri passage: 135 mm
Afgang x Sug: 24″ x 28″
Støjdæmpet kabinet: Ja