BA300E D328
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1250 m3/t
Maks. løft: 19 m
Fri passage: 120 x 105 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
BA300E D328
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Leverandør: BBA Pumps
| Mærke | BBA Pumps |
|---|---|
| Afgang | 12" |
| Sug | 12" |
| Maks. kapacitet | 1250 m3/t (350 l/s) |
| Maks. løft | 19 m |
| Fri passage | 120 x 105 mm |
| Vakuumsystem | MP100 (100 m3/t) |
| Dieselmotor | Perkins |
| Maks. Omdrejninger / min. | 1500 |
| Lyddæmpet kabinet | M10-30 |
| Åben ramme | På bestilling |
| Dimensioner (mm) | L x B x H |
| Brændstofforbrug | 17 l/t |
| Lydniveau (dB v. 10 m) | 64 |
| Tørvægt | 3420 kg |
| Reklamationsret | 4 år |
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3250 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 430 m3/t
Maks. løft: 24 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 6×6″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4×4″
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 110 m3/t
Maks. løft: 115 m
Fri passage: 25 mm
Afgang x Sug: 3×6″
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1100 m3/t
Maks. løft: 33 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 735 m3/t
Maks. løft: 44 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
El-drevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 485 m3/t
Maks. løft: 28 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Muligt
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Specielt velegnet til spildevand
Maks. kapacitet: 580 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 125 mm
Afgang x Sug: 8″ x 8″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk generator
Maks power: 6,5 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 43 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 270 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fripassage: 76 mm
Borerigs
Motor: 17 kW
Kraft: 1.500 daN
Vægt: 1.300 kg
Dykket lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27 m3/t
Maks. løft: 20 m
Vægt: 23,5 kg
400V/230V / 1,5 kW
Double Head boremotor
Moment: 11 kNm
Rotation: 192 rpm
Vægt: 340-420 kg
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 11 kW
Maks. spoleeffekt: 11,5 kW
Vægt: 100 kg
Dieseldrevet stempelpumpe
Maks. kapacitet: 30 m3/t
Maks. løft: 18 m
Koblinger: 3″ / 4″
(1,8-2,2 T) Single pin att.
Hydraulisk magnet generator
Maks. output: 40 kW
Maks. spoleeffekt: 39,5 kW
Vægt: 198 kg
Hydraulisk pumpe
Maks. væske flow: 23 l/min
Maks. power: 7 kW
Vægt: 8 kg