MF 154 W / MF 154 WKS
Spildevandspumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
MF 154 W / MF 154 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 11 m
230V / 0,66 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
| Varenr | 01399102 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Sulzer |
| Tilslutning | R1,25", R1,5" |
| Maks. løft | 11 m |
| Maks. kapacitet | 12 m3/t (3,3 l/s) |
| Fri passage | 20 mm (0,8") |
| El-motor | 0,66 kW (0,9 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Højde | 333 mm |
| Vægt | 8,5 kg |
| Kabel | 10 m H07RN8-F |
Video
Relaterede varer
-
MF 804 D / MF 804 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 504 W / MF 504 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 404 D / MF 404 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 354 W / MF 354 WKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper -
MF 334 D / MF 334 DKS
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Vi har også
-
GOVOX 204
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 15 m3/t
Maks. løft: 8 m
230V / 0,4 kW -
PLURY W2 100.0
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2143-2157 o/m
Vægt: 525 kg
Gravemaskinestørrelse: 12000-18000 kg -
DH-15
Hydraulisk pælehammer
Slagkraft: 0-15 kNm
Lod: 1360 kg
Driftstryk, olie: 150 bar -
BA100K D193
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 190 m3/t
Maks. løft: 22 m
Fri passage: 82 mm
Afgang x Sug: 4″ x 6″
Støjdæmpet kabinet: Ja -
HWG 400
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 30 – 400 A
Vægt: 132 kg -
GOCUT 337
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 72 m3/t
Maks. løft: 20 m
400V / 3,7 kW -
STORMY 437S
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 108 m3/t
Maks. løft: 14 m
400V / 3,7 kW -
PLURY W2 60.0
PLURY W2 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 340 kg
Gravemaskinestørrelse: 8000-14000 kg -
B140 T3WR
Selvansugende centrifugalpumpe
Traktor-drevet
Maks. kapacitet: 280 m3/t
Maks. løft: 30 m
Fri passage: 66 mm
Afgang x Sug: 6″ x 6″ -
Vistarini hydraulisk hammer
Vistarini hammer (NY)
Hydraulik hammer
Pris: 4.000,-











