TANK 355
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 65,8 m3/t
Maks. løft: 32 m
400V / 5,5 kW
TANK 355
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK355 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 32 m |
| Maks. kapacitet | 65,8 m3/t (18,3 l/s) |
| Fri passage | 10 mm (0,4") |
| El-motor | 5,5 kW (7,5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 306 mm |
| Højde | 656 mm |
| Vægt | 60 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 78 m3/t
Maks. løft: 15 m
400V / 3,7 kW
Hydraulisk vibrator
Frekvens: 19 Hz
Maskinstørrelse: 7-20 ton
Vægt: 13 kg
Hydraulisk vibrator
Gravemaskine: 13-16 t
Excentrisk moment: 3,1 kgm
Centrifugalkraft: 300 kN
Dieseldrevet high-flow centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 3200 m3/t
Maks. løft: 25 m
Fri passage: 100 mm
Afgang x Sug: 16″ x 20″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 258 m3/t
Maks. løft: 30,5 m
400V / 15 kW
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2130 o/m
Vægt: 72 kg
Gravemaskinestørrelse: 1000-2000 kg
Fugemaskine | *Mest populær*
Kapacitet: 568 l
Materiale: 76 l/min
Vægt: 1869 kg
Mål: 356 x 196 x 216 cm
Vejstrækninger: Op til 80 km
Frithængende vibrator
Gravemaskine: 25-30 t
Excentrisk moment: 6,5 kgm
Maks centrifugalkraft: 455,1 kN
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 2600 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 103 kg
Standard
Maks. dybde: 4,00 m
Plader, L: 3,00 m – 6,00 m