TANK 6450
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 228 m3/t
Maks. løft: 80 m
400V / 45 kW
TANK 6450
6″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANK6450 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 6" |
| Maks. løft | 80 m |
| Maks. kapacitet | 228 m3/t (63,3 l/s) |
| Fri passage | 10 mm (0,4") |
| El-motor | 45 kW (60 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 532 mm |
| Højde | 1294 mm |
| Vægt | 530 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Dykket slampumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 34,8 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 0,9 kW
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 353 m3/t
Maks. løft: 42 m
Fripassage: 76 mm
Fugemaskine | *Mest populær*
Kapacitet: 568 l
Materiale: 76 l/min
Vægt: 1869 kg
Mål: 356 x 196 x 216 cm
Vejstrækninger: Op til 80 km
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 313 m3/t
Maks. løft: 35 m
Fripassage: 76 mm
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 68,4 m3/t
Maks. løft: 44 m
400V / 5,6 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Lænsepumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 135 m3/t
Maks. løft: 28 m
400V / 7,5 kW
230V-Entreprenørpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 13 kg
230V / 0,75 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 16 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 3,0 ± 5% ohm
Vægt: 3850 kg
Rotationsboremotor
Moment: 167 kNm
Rotation: 70 rpm
Vægt: 1550 kg