TANK SLIM 230
2″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 29,8 m3/t
Maks. løft: 35 m
400V / 3 kW
TANK SLIM 230
2″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | TANKSLIM230 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 2" |
| Maks. løft | 35 m |
| Maks. kapacitet | 29,8 m3/t (8,3 l/s) |
| Fri passage | 7 mm (0,3") |
| El-motor | 3 kW (4 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 188 mm |
| Højde | 659 mm |
| Vægt | 45 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Oliestrømsdeler
Olieflow ind: 80 l.p.m.
Olieflow ud: 20/30/40 l.p.m.
Trykventil: 240 bar
Luft-Vand
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 40,3 m3/t
Maks. løft: 14,5 m
400V/230V / 1,5 kW
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1600 m3/t
Maks. løft: 100 m
Fri passage: 86 mm
Afgang x Sug: 10″ x 14″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 7500 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 330 kg
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 68,4 m3/t
Maks. løft: 44 m
400V / 5,6 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
Hydraulisk højtryksrenser til vej
Maks. vandtryk: 250 bar
Maks. vand output: 30 l/min
Vægt: 212 kg
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 130 m3/t
Maks. løft: 15 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4×4″