SAVVY BASE 300
1″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 1″
Maks. kapacitet: 4,7 m3/t
Maks. løft: 6,5 m
Vægt: 4 kg
230V / 0,25 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
SAVVY BASE 300
1″ lænsepumpe
Kan udstyres med niveauvipper til automatisk start/stop
1-faset, 230V, 50 Hz
Inkl. 10m kabel
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | SAVVYBASE300 – Ekskl. niveauvipper |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 1" |
| Maks. løft | 6,5 m |
| Maks. kapacitet | 4,7 m3/t (1,3 l/s) |
| Fri passage | 2 mm (0,1") |
| El-motor | 0,25 kW (0,3 Hk) |
| Spænding | 1-faset, 230 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 244 mm |
| Højde | 304 mm |
| Vægt | 4 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Løbehjul | Forstærket termoplastik |
| Pumpehylster | Farvebelagt aluminiumslegering |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 27,7 m3/t
Maks. løft: 18 m
230V / 1,5 kW
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Spildevandspumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19,8 m3/t
Maks. løft: 12,5 m
230V / 0,75 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 12 m3/t
Maks. løft: 11 m
Vægt: 6 kg
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Lænsepumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9 m
230V / 0,55 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk magnet
Maks. spoleeffekt: 2,7 kW
Magnetspolens tilladte modstand: 16,1 ± 5% ohm
Vægt: 440 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 51 m3/t
Maks. løft: 17 m
400V / 2,2 kW
Hydraulisk drivstation
11 kw 25A / 3x400V 50 Hz
Vægt: 128 kg
Mål: 805 x 625 x 695
Boremast
Gravemaskine: 30-45 ton
Kraft: 8.000 daN
Vægt: 5.000-7.000 kg
Hydraulisk stempelkompressor
Maks. komprimeret luft: 450 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 35 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 30 l/min
Maks power: 50 kW
Vægt: 39 kg
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 108 m3/t
Maks. løft: 14 m
400V / 3,7 kW
Hydraulisk generator – svejsning
Maks power 230 v/400 v: 4/8 kVA
Svejsning: 40 – 300 A
Vægt: 92 kg
Dieseldrevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 285 m3/t
Maks. løft: 41 m
Fri passage: 80 mm
Afgang x Sug: 4″ x 4″
Støjdæmpet kabinet: Ja
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 6″
Maks. kapacitet: 258 m3/t
Maks. løft: 30,5 m
400V / 15 kW