TANK 322
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 20,5 m
400V / 2,2 kW
TANK 322
3″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | 10313 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 3" |
| Maks. løft | 20,5 m |
| Maks. kapacitet | 42 m3/t (11,7 l/s) |
| Fri passage | 9 mm (0,4") |
| El-motor | 2,2 kW (3 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 2.850 |
| Diamater | 267 mm |
| Højde | 598 mm |
| Vægt | 35 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Ydre hylster | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Vakuumplade | Støbejern |
| Løbehjul | Kromstål |
| Kabel | 20 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ring og diffusor | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
230V-Lænsepumpe | RESTSALG
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 19 m3/t
Maks. løft: 15 m
Vægt: 14 kg
230V / 0,75 kW
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 42 m3/t
Maks. løft: 18/19 m
Vægt: 18 kg
400V/230V / 1,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe
Tilslutning: 2″
Maks. kapacitet: 28,8 m3/t
Maks. løft: 15/16 m
Vægt: 16 kg
400V/230V / 1 kW/0,9 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykket drænpumpe | Højtryk
Indbygget pumpekontrol
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Dykket drænpumpe | Højtryk
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 115 m3/t
Maks. løft: 37 m
400V / 11,8 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol
PLURY W1 vibrator
Vibrationsfrekvens: 2111-2143 o/m
Vægt: 187 kg
Gravemaskinestørrelse: 4000-6500 kg
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 56 m
400V / 15 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 54 m3/t
Maks. løft: 29 m
400V / 3,7 kW
Inkl. jordbor Ø150 & Ø200
Hydraulisk kapsav
Diamantklinge: 18″
Skæredybde: 187 mm
Vægt: 8,1 kg
Hydraulisk generator
Maks power: 3,5 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 26 kg
El-drevet centrifugalpumpe
Maks. kapacitet: 1020 m3/t
Maks. løft: 26 m
Fri passage: 130 mm
Afgang x Sug: 12″ x 12″
Slam- og sandpumpe
Tilslutning: 3″
Maks. kapacitet: 102 m3/t
Maks. løft: 21 m
400V / 5,5 kW
Hydraulisk dykpumpe
Maks. output: 16000 l/min
Maks. løft: 35 m
Vægt: 85 kg
Dykket drænpumpe | Normalt tryk
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 138 m3/t
Maks. løft: 36 m
400V / 8,3 kW
Inkl./Ekskl. pumpekontrol