GOMAX 437
4″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 132 m3/t
Maks. løft: 19,6 m
Fripassage: 76 mm
GOMAX 437
4″ lænsepumpe.
3-faset, 400V, 50 Hz
Ekskl. tilbehør; slanger, koblinger mm.
Leverandør: Proril Pumps
| Varenr | GOMAX437 |
|---|---|
| Mærke | Proril Pumps |
| Tilslutning | 4" |
| Maks. løft | 19,6 m |
| Maks. kapacitet | 132 m3/t (36,6 l/s) |
| Fri passage | 76 mm (3") |
| El-motor | 3,7 kW (5 Hk) |
| Spænding | 3-faset, 400 V, 50 Hz |
| Klassificering | IP 68, klasse F |
| Omdrejninger / min. | 1.450 |
| Diamater | 589 mm |
| Højde | 673 mm |
| Vægt | 97 kg |
| Aksel | Rustfrit stål 1,4006 / AISI 410 |
| Motorhus | Støbejern |
| Pumpehus | Støbejern |
| Løbehjul | Støbejern |
| Kabel | 10 m H07RNF |
| Mekanisk akseltætning | Dobbelt |
| O-ringe | NBR gummi |
| Bolte / møtrikker | Rustfrit stål 1,4301 / AISI 304 |
| Maks. motor temp. | 40° C (104° F) |
| Guide Rail System | GRN-03 (Tilkøb) |
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 34 m3/t
Maks. løft: 13 m
230V / 2,05 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
400V / 1,14 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 21,6 m3/t
Maks. løft: 10,4 m
230V / 1,1 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R1,25″ / R1,5″
Maks. kapacitet: 18 m3/t
Maks. løft: 9,8 m
400V / 0,83 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 86,4 m3/t
Maks. løft: 18 m
400V / 3,7 kW
Lænsepumpe
Tilslutning: 4″
Maks. kapacitet: 87 m3/t
Maks. løft: 48,5 m
400V / 11 kW
Til engangsbrug
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 30 l/min
Maks power: 26 kW
Vægt: 22 kg
Dykpumpe til spildevand
Tilslutning: R2″
Maks. kapacitet: 33 m3/t
Maks. løft: 16 m
400V / 2,4 kW
Inkl./Ekskl. niveauvipper
Hydraulisk højtryksrenser til rensning af rør
Maks. Spuletryk: 220 bar
Maks. output: 50 l/min
Vægt: 72 kg
Hydraulisk generator
Maks power: 3,5 kVA
Maks tryk: 210 bar
Vægt: 26 kg
Hydraulisk højtryksrenser
Maks. pumpe flow: 220 l/min
Maks power: 132 kW
Vægt: 170 kg
Hydraulisk lamelkompressor
Maks. komprimeret luft: 7500 l/min
Maks. tryk: 8 bar
Vægt: 330 kg